1999 SLOVENIA OPEN NATIONAL CHAMPIONSHIPS

Radovljica, Slovenia - August 6 - 8, 1999 (50 M)

= National Record = National Youth Record





50 m. FREESTYLE MEN - FINAL A

  1. MILOSEVIC MILOS          72  CRO  0:23.16       835
  2. GASPAR ZSOLT             77  FTC  0:23.94       756
  3. BLATNIK MAJ              79  RPB  0:24.39       715

  4. VELIKONJA LUKA           81  LL   0:24.43       712
  5. MELON JURE               78  IL   0:24.66       692
  6. JONJESKI VOJKO           80  KA   0:25.01       663
  7. PRODNIK LUKA             81  KA   0:25.45       629
  8. POJE BORUT               78  IL   0:25.76       607

50 m. FREESTYLE MEN - FINAL B
  LIMIT:  0:28.00

  9. SKABAR IZTOK             75  LL   0:25.30       641
 10. POTOJNIK LUKA            79  LL   0:25.47       628
 11. VURKELJC @IGA            81  LL   0:25.62       617
 12. KEELY PETER              81  IRL  0:25.64       615
 13. MC'LAUEHLIN AIDAN        81  IRL  0:25.98       592
 14. KOLLAR MIKLOS            79  FTC  0:26.14       581
 15. MANCEVIJ DENIS           81  BM   0:26.41       563
 16. KOCIJAN DEJAN            81  OL   0:26.60       551


50 m. FREESTYLE MEN - PRELIMS

  1. MANKOJ PETER             78  IL   0:23.06      846  REK.SLO.ABS.
  2. GASPAR ZSOLT             77  FTC  0:23.81       769
  3. BLATNIK MAJ              79  RPB  0:24.56       700
  4. VELIKONJA LUKA           81  LL   0:24.69       689
  5. MELON JURE               78  IL   0:24.70       688
  6. MILOSEVIC MILOS          72  CRO  0:24.76       683
  7. JONJESKI VOJKO           80  KA   0:25.19       649
  8. PRODNIK LUKA             81  KA   0:25.74       608

  9. POJE BORUT               78  IL   0:25.81       603
 10. KEELY PETER              81  IRL  0:25.84       601
 11. SKABAR IZTOK             75  LL   0:25.86       600
 12. MC'LAUEHLIN AIDAN        81  IRL  0:25.91       596
 13. POTOJNIK LUKA            79  LL   0:25.95       594
 14. KOLLAR MIKLOS            79  FTC  0:26.02       589
 15. VURKELJC @IGA            81  LL   0:26.07       586
 16. ABERSEK ALES             77  MTK  0:26.16       580

 17. MANCEVIJ DENIS           81  BM   0:26.34       568
 18. KOCIJAN DEJAN            81  OL   0:26.67       547
 19. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   0:26.76       541

 20. ZAPLOTNIK ANDRA@         84  MTK  0:26.84       537
 21. GODEC JERNEJ             86  IL   0:26.86       535
 22. KNEZ BOJAN               81  VV   0:26.89       534
 23. RISTANOVIJ UROS          82  OL   0:26.93       531
 24. MARKIJ MATJA@            83  KK   0:27.11       521
 25. MENCINGER JERNEJ         83  BM   0:27.13       520
 26. KERIN ROK                83  CK   0:27.23       514
 27. CESAR MATIJA             83  RPB  0:27.55       496
 28. ZORMAN JANEZ             84  OL   0:27.62       492
 29. MARKOTA ANDREJ           81  LL   0:27.76       485
 30. GRASIJ GASPER            84  RPB  0:27.78       484
 31. GOSAR @IGA               83  LL   0:27.82       482
 32. SADNIKAR SANDI           79  KA   0:27.91       477
 33. LIJEN MITJA              80  BM   0:28.02       472  LMT
 34. JURJEV RATKO             84  MKD  0:28.08       469  LMT
 35. MALBASA NIKOLA           85  OL   0:28.16       465  LMT
 36. GORENC PETER             84  OL   0:28.30       458  LMT
 37. JAMNIK LUKA              82  OL   0:28.53       447  LMT
 38. GR@INA MIHA              86  IL   0:28.74       437  LMT
 39. KRAJNC JURIJ             83  BM   0:28.78       435  LMT
 40. MIKOLAVJIJ MITJA         81  KK   0:28.86       432  LMT
 41. TAVZES IGOR              81  OL   0:29.54       402  LMT
  -  SOBOTIJ DIMITRIJ         84  CK   -:--.--       ---  DQ
  -  STEINBAUER VOJTECH       75  KB   -:--.--       ---  DNS



100 m. FREESTYLE MEN - FINAL A

  1. MANKOJ PETER             78  IL   0:50.80      855  REK.SLO.ABS.
  2. MILOSEVIC MILOS          72  CRO  0:51.41       825
  3. GASPAR ZSOLT             77  FTC  0:52.16       790

  4. VELIKONJA LUKA           81  LL   0:53.57       729
  5. BUJAR JURE               66  OL   0:53.80       720
  6. MELON JURE               78  IL   0:54.93       676
  7. PAHERNIK ANDREJ          79  BM   0:55.73       647
  8. BLATNIK MAJ              79  RPB  0:55.78       646

100 m. FREESTYLE MEN - FINAL B

  9. VURKELJC @IGA            81  LL   0:54.57       690
 10. KOLLAR MIKLOS            79  FTC  0:55.46       657
 11. KOCIJAN DEJAN            81  OL   0:56.78       612
 12. MANCEVIJ DENIS           81  BM   0:57.07       603
 13. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   0:57.15       600
 14. POTOJNIK LUKA            79  LL   0:57.23       598
 15. STER GORAZD              82  MTK  0:58.21       568
  -  KEELY PETER              81  IRL  -:--.--       ---  NS 


100 m. FREESTYLE MEN - PRELIMS

  1. MANKOJ PETER             78  IL   0:51.25      832  REK.SLO.ABS.
  2. GASPAR ZSOLT             77  FTC  0:53.79       720
  3. BUJAR JURE               66  OL   0:54.24       702
  4. VELIKONJA LUKA           81  LL   0:55.18       667
  5. MILOSEVIC MILOS          72  CRO  0:55.33       661
  6. MELON JURE               78  IL   0:55.43       658
  7. ABERSEK ALES             77  MTK  0:56.00       638
  8. POJE BORUT               78  IL   0:56.24       630

  9. BLATNIK MAJ              79  RPB  0:56.29       628
 10. PAHERNIK ANDREJ          79  BM   0:56.43       624
 11. KOLLAR MIKLOS            79  FTC  0:56.60       618
 12. POTOJNIK LUKA            79  LL   0:56.75       613
 13. KEELY PETER              81  IRL  0:56.79       612
 14. MANCEVIJ DENIS           81  BM   0:57.16       600
 15. KOCIJAN DEJAN            81  OL   0:57.37       593
 16. VURKELJC @IGA            81  LL   0:57.40       592

 17. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   0:57.51       589
 18. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   0:58.38       563
 19. STER GORAZD              82  MTK  0:58.43       562

 20. KERIN ROK                83  CK   0:58.86       549
 21. GODEC JERNEJ             86  IL   0:59.22       540  LMT
 22. MURN MARKO               82  LL   0:59.24       539  LMT
 23. JURJEV RATKO             84  MKD  0:59.59       530  LMT
 24. ZUPANIJ LUKA             81  LL   0:59.64       528  LMT
 25. ZORMAN JANEZ             84  OL   0:59.73       526  LMT
 26. CESAR MATIJA             83  RPB  0:59.82       523  LMT
 27. MULEJ TOMA@              84  LL   1:00.17       514  LMT
 28. BOSNJAKOVIJ BORIS        81  LL   1:00.25       512  LMT
 29. MARKOTA ANDREJ           81  LL   1:00.58       504  LMT
 30. GOSAR @IGA               83  LL   1:00.75       500  LMT
 31. BITENC ALES              81  OL   1:01.08       492  LMT
 32. SADNIKAR SANDI           79  KA   1:01.50       482  LMT
 33. GRASIJ GASPER            84  RPB  1:01.69       477  LMT
 34. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:02.01       470  LMT
 35. RISTANOVIJ UROS          82  OL   1:02.06       469  LMT
 36. SOBOTIJ DIMITRIJ         84  CK   1:02.31       463  LMT
 37. JAMNIK LUKA              82  OL   1:02.48       459  LMT
 38. LIJEN MITJA              80  BM   1:04.27       422  LMT
  -  MC'LAUEHLIN AIDAN        81  IRL  -:--.--       ---  DQ
  -  SIMON JACINT             79  FTC  -:--.--       ---  DQ
  -  KNEZ BOJAN               81  VV   -:--.--       ---  DNS
  -  STEINBAUER VOJTECH       75  KB   -:--.--       ---  DNS



200 m. FREESTYLE MEN - FINAL A

  1. BUJAR JURE               66  OL   0:56.03  1:54.96       799
  2. SIMON JACINT             79  FTC  0:56.55  1:55.69       784
  3. FORTUNA JURE             77  LL   0:58.46  1:57.70       745

  4. PRIMO@IJ JURE            80  VV   0:57.75  1:58.27       734
  5. VELIKONJA LUKA           81  LL   0:58.44  1:58.42       731
  6. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   0:57.86  1:59.19       717
  7. PIRC ANDREJ              80  RPB  0:58.93  2:02.05       668
  8. VOLAVSEK RO@LE           84  MTK  1:01.36  2:05.23       618


200 m. FREESTYLE MEN - FINAL B

  9. STER GORAZD              82  MTK  1:00.46  2:04.95       623
 10. BAJC BLA@                81  KA   1:00.37  2:05.21       619
 11. ZUPANIJ LUKA             81  LL   1:01.20  2:05.38       616
 12. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:01.75  2:05.49       615
 13. MAJDIJ JURE              83  IL   1:00.58  2:05.79       610
 14. MURN MARKO               82  LL   1:01.44  2:06.09       606
 15. KOCIJAN DEJAN            81  OL   1:00.89  2:06.69       597
 16. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:02.21  2:08.07       578


200 m. FREESTYLE MEN - PRELIMS

  1. BUJAR JURE               66  OL   0:57.08  1:57.89       741
  2. SIMON JACINT             79  FTC  0:57.86  1:59.22       717
  3. FORTUNA JURE             77  LL   0:57.91  2:00.27       698
  4. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   0:58.84  2:00.45       695
  5. PRIMO@IJ JURE            80  VV   0:58.98  2:01.72       673
  6. VELIKONJA LUKA           81  LL   0:59.28  2:01.78       672
  7. PIRC ANDREJ              80  RPB  1:00.06  2:03.91       638
  8. VOLAVSEK RO@LE           84  MTK  1:01.63  2:05.36       616

  9. KOCIJAN DEJAN            81  OL   1:00.24  2:05.63       612
 10. MAJDIJ JURE              83  IL   1:00.92  2:05.82       610
 11. MURN MARKO               82  LL   1:01.91  2:06.73       597
 12. BAJC BLA@                81  KA   1:01.47  2:07.18       590
 13. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:01.70  2:07.55       585
 14. VURKELJC @IGA            81  LL   1:01.04  2:07.64       584
 15. STER GORAZD              82  MTK  1:02.10  2:07.76       582
 16. ZUPANIJ LUKA             81  LL   1:01.08  2:07.90       580

 17. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:02.13  2:07.93       580
 18. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   1:02.04  2:08.45       573
 19. TRKMAN MARKO             81  IL   1:01.28  2:09.39       561

 20. VRHNJAK IVAN             81  VV   1:02.18  2:09.46       560
 21. POJE BORUT               78  IL   1:03.09  2:10.14       551
 22. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:02.51  2:11.34       536  LMT
 23. JURJEV RATKO             84  MKD  1:02.40  2:11.62       533  LMT
 24. HERCIGONJA DEJAN         83  OL   1:02.77  2:12.95       517  LMT
 25. MARKOTA ANDREJ           81  LL   1:05.70  2:13.83       507  LMT
 26. RISTANOVIJ UROS          82  OL   1:04.21  2:14.41       500  LMT
 27. BREZNIK TADEJ            82  OL   1:04.92  2:14.47       499  LMT
 28. GOSAR @IGA               83  LL   1:07.03  2:18.19       460  LMT
 29. BURNIK TOMA@             82  MTK  1:06.04  2:19.99       443  LMT
  -  MIKLIJ GREGOR            81  LL   -:--.--  -:--.--       ---  DQ



400 m. FREESTYLE MEN - FINAL A

  1. BUJAR JURE               66  OL   0:57.24  1:57.23  2:58.95  4:01.89       792
  2. PRIMO@IJ JURE            80  VV   0:58.79  2:00.34  3:03.88  4:06.37       750
  3. FORTUNA JURE             77  LL   0:59.04  2:00.98  3:04.11  4:07.45       740

  4. SIMON JACINT             79  FTC  0:58.08  2:00.43  3:05.62  4:10.02       717
  5. PIRC ANDREJ              80  RPB  1:00.35  2:05.05  3:10.59  4:15.27       674
  6. STER GORAZD              82  MTK  1:02.89  2:08.29  3:13.49  4:20.06       637
  7. VOLAVSEK RO@LE           84  MTK  1:03.27  2:08.70  3:15.66  4:21.57       626
  8. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:03.10  2:09.03  3:16.56  4:25.48       599


400 m. FREESTYLE MEN - FINAL B

  9. VRHNJAK IVAN             81  VV   1:01.67  2:07.04  3:14.19  4:21.42       627
 10. BAJC BLA@                81  KA   1:02.40  2:09.83  3:18.10  4:24.35       607
 11. ZUPANIJ LUKA             81  LL   1:02.52  2:09.75  3:18.54  4:26.47       592
 12. MURN MARKO               82  LL   1:03.99  2:11.76  3:20.42  4:26.88       590
 13. BERDAJS LUKA             81  MTK  1:04.92  2:13.28  3:20.49  4:27.04       589
 14. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:04.45  2:13.10  3:22.33  4:29.95       570
 15. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:04.09  2:13.50  3:23.82  4:33.01       551
 16. BREZNIK TADEJ            82  OL   1:06.30  2:17.63  3:29.54  4:40.15       510  LMT


400 m. FREESTYLE MEN - PRELIMS

  1. BUJAR JURE               66  OL   0:59.83  2:02.82  3:07.78  4:13.30       690
  2. FORTUNA JURE             77  LL   1:00.98  2:05.73  3:11.17  4:16.32       666
  3. SIMON JACINT             79  FTC  1:01.15  2:07.09  3:12.47  4:16.84       662
  4. PRIMO@IJ JURE            80  VV   1:01.25  2:06.67  3:13.54  4:19.65       640
  5. PIRC ANDREJ              80  RPB  1:01.24  2:06.65  3:14.25  4:20.39       635
  6. STER GORAZD              82  MTK  1:03.78  2:10.65  3:15.93  4:21.52       627
  7. VOLAVSEK RO@LE           84  MTK  1:02.80  2:09.92  3:16.29  4:22.15       622
  8. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:02.99  2:09.27  3:16.39  4:23.90       610

  9. VRHNJAK IVAN             81  VV   1:02.58  2:09.76  3:18.06  4:25.92       596
 10. ZUPANIJ LUKA             81  LL   1:03.57  2:11.23  3:18.31  4:26.06       595
 11. MURN MARKO               82  LL   1:03.24  2:09.87  3:17.95  4:26.98       589
 12. BAJC BLA@                81  KA   1:03.44  2:11.58  3:20.61  4:29.08       575
 13. BERDAJS LUKA             81  MTK  1:05.55  2:14.53  3:24.53  4:35.44       536  LMT
 14. TRKMAN MARKO             81  IL   1:04.43  2:12.80  3:23.83  4:36.14       532  LMT
 15. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:04.43  2:14.02  3:24.96  4:36.35       531  LMT
 16. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:06.17  2:17.60  3:29.44  4:40.12       510  LMT

 17. BREZNIK TADEJ            82  OL   1:05.98  2:17.63  3:29.13  4:41.36       503  LMT
 18. HERCIGONJA DEJAN         83  OL   1:05.82  2:17.92  3:33.24  4:51.53       452  LMT
 19. JURSIJ SASO              83  LL   1:08.44  2:22.94  3:38.72  4:52.61       447  LMT

 20. BURNIK TOMA@             82  MTK  1:07.91  2:23.12  3:41.01  4:58.72       421  LMT



1500 m. FREESTYLE MEN

  1. BUJAR JURE               66  OL   1:00.80  2:03.88  3:07.26  4:10.93  5:14.61  6:18.80  7:23.30  8:28.23
                                                9:33.13 10:38.16 11:43.90 12:49.74 13:56.40 15:03.07 16:06.57       759
  2. PRIMO@IJ JURE            80  VV   0:59.97  2:03.72  3:08.52  4:13.38  5:18.84  6:24.78  7:30.46  8:36.66
                                                9:42.55 10:49.10 11:55.49 13:02.35 14:09.18 15:17.01 16:23.08       721
  3. FORTUNA JURE             77  LL   1:02.82  2:08.49  3:13.80  4:19.13  5:24.69  6:30.57  7:36.44  8:42.99
                                                9:49.87 10:57.26 12:05.13 13:12.55 14:20.10 15:27.90 16:32.58       701

  4. PIRC ANDREJ              80  RPB  1:04.55  2:11.29  3:18.42  4:26.93  5:35.22  6:43.18  7:51.66  9:00.21
                                               10:09.55 11:18.82 12:28.14 13:37.21 14:47.28 15:56.37 17:01.19       644
  5. VRHNJAK IVAN             81  VV   1:04.70  2:12.42  3:21.50  4:32.17  5:43.64  6:54.73  8:05.87  9:18.21
                                               10:28.67 11:40.16 12:51.39 14:02.84 15:14.05 16:24.23 17:33.21       587
  6. MURN MARKO               82  LL   1:05.60  2:14.70  3:24.47  4:34.79  5:45.70  6:56.58  8:07.37  9:18.26
                                               10:28.70 11:39.93 12:51.18 14:02.57 15:14.56 16:25.99 17:36.37       581
  7. LIKAVEC VID              84  IL   1:04.67  2:13.57  3:23.98  4:34.46  5:45.41  6:56.23  8:07.34  9:19.33
                                               10:31.67 11:44.06 12:56.20 14:08.37 15:20.24 16:32.15 17:40.80       574
  8. BAJC BLA@                81  KA   1:04.39  2:13.63  3:23.65  4:33.67  5:45.31  6:56.43  8:07.95  9:20.25
                                               10:32.53 11:44.79 12:56.34 14:08.54 15:20.41 16:32.37 17:40.92       574
  9. ZUPANIJ LUKA             81  LL   1:06.72  2:16.99  3:28.12  4:40.24  5:54.45  7:08.88  8:23.22  9:38.24
                                               10:52.45 12:05.82 13:20.96 14:33.20 15:48.11 17:02.11 18:13.20       525  LMT
 10. BREZNIK TADEJ            82  OL   1:06.44  2:18.97  3:32.77  4:47.42  6:02.71  7:18.46  8:34.20  9:49.85
                                               11:06.16 12:22.25 13:38.60 14:54.94 16:11.27 17:27.29 18:40.39       487  LMT
  -  BURNIK TOMA@             82  MTK  -:--.--  -:--.--  -:--.--  -:--.--  
  


100 m. BACK MEN - FINAL A

  1. PAHERNIK ANDREJ          79  BM   1:01.21       681
  2. ZAPLOTNIK ANDRA@         84  MTK  1:03.89       599
  3. MULEJ TOMA@              84  LL   1:04.39       585

  4. DANEV DAVID              83  VV   1:04.44       584
  5. POTOJNIK LUKA            79  LL   1:04.56       581
  6. GODEC JERNEJ             86  IL   1:05.18       564
  7. STER GORAZD              82  MTK  1:05.79       549
  -  HRIBAR GREGA             81  MTK  -:--.--       ---  DQ


100 m. BACK MEN - FINAL B

  9. SULEK BOSTJAN            83  BM   1:05.13       566
 10. KOREN MIHA               82  IL   1:05.34       560
 11. BOSNJAKOVIJ BORIS        81  LL   1:05.75       550
 12. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   1:07.00       519
 13. ODAR VLADO               84  OL   1:07.22       514
 14. GOSAR @IGA               83  LL   1:07.81       501
 15. BURKELJCA JANEZ          80  LL   1:09.57       464
  -  ULJNIK PETER             83  BM   -:--.--       ---  DNS


100 m. BACK MEN - PRELIMS

  1. PAHERNIK ANDREJ          79  BM   1:01.93       658
  2. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:03.02       624
  3. HRIBAR GREGA             81  MTK  1:03.28       617
  4. MULEJ TOMA@              84  LL   1:04.33       587
  5. ZAPLOTNIK ANDRA@         84  MTK  1:04.70       577
  6. POTOJNIK LUKA            79  LL   1:05.02       568
  7. DANEV DAVID              83  VV   1:05.44       558
  8. STER GORAZD              82  MTK  1:05.55       555

  9. GODEC JERNEJ             86  IL   1:06.15       540
 10. KOREN MIHA               82  IL   1:06.33       535
 11. ODAR VLADO               84  OL   1:06.35       535
 12. BOSNJAKOVIJ BORIS        81  LL   1:06.44       533
 13. SULEK BOSTJAN            83  BM   1:06.49       532
 14. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   1:07.83       501
 15. GOSAR @IGA               83  LL   1:08.03       496
 16. ULJNIK PETER             83  BM   1:09.42       467

 17. BURKELJCA JANEZ          80  LL   1:09.77       460
 18. TURKALJ @IGA             83  OL   1:10.47       446
 19. JAMA ANDREJ              84  IL   1:11.44       429

 20. GORENC PETER             84  OL   1:14.99       371  LMT
 21. JAMNIK LUKA              82  OL   1:16.29       352  LMT
  -  BITENC ALES              81  OL   -:--.--       ---  DQ
  -  SOBOTIJ DIMITRIJ         84  CK   -:--.--       ---  DQ



200 m. BACK MEN - FINAL A

  1. HRIBAR GREGA             81  MTK  1:04.01  2:11.66       694
  2. JENKO JAN                81  RPB  1:06.33  2:15.37       639
  3. PAHERNIK ANDREJ          79  BM   1:05.77  2:15.40       638

  4. ZDESAR BOJAN             84  IL   1:07.26  2:16.62       621
  5. KOREN MIHA               82  IL   1:08.54  2:21.02       565
  6. KERIN ROK                83  CK   1:09.41  2:21.68       557
  7. STER GORAZD              82  MTK  1:09.44  2:22.14       552
  -  SULEK BOSTJAN            83  BM   -:--.--  -:--.--       ---  DQ


200 m. BACK MEN - FINAL B
  LIMIT:  2:40.00

  9. MULEJ TOMA@              84  LL   1:09.42  2:21.67       557
 10. BOSNJAKOVIJ BORIS        81  LL   1:09.70  2:24.48       525
 11. BITENC ALES              81  OL   1:10.22  2:25.58       513
 12. SOBOTIJ DIMITRIJ         84  CK   1:12.25  2:28.11       488
 13. GRASIJ GASPER            84  RPB  1:12.64  2:28.62       483
 14. TURKALJ @IGA             83  OL   1:12.35  2:29.26       476
  -  ODAR VLADO               84  OL   -:--.--  -:--.--       ---  DQ
  -  BURKELJCA JANEZ          80  LL   -:--.--  -:--.--       ---  DNS


200 m. BACK MEN - PRELIMS

  1. PAHERNIK ANDREJ          79  BM   1:06.67  2:16.81       619
  2. HRIBAR GREGA             81  MTK  1:07.32  2:17.84       605
  3. ZDESAR BOJAN             84  IL   1:08.12  2:18.31       599
  4. JENKO JAN                81  RPB  1:08.93  2:19.38       585
  5. SULEK BOSTJAN            83  BM   1:08.65  2:19.76       580
  6. KERIN ROK                83  CK   1:10.75  2:23.29       538
  7. KOREN MIHA               82  IL   1:08.26  2:23.55       535
  8. STER GORAZD              82  MTK  1:11.99  2:24.80       522

  9. MULEJ TOMA@              84  LL   1:09.62  2:25.32       516
 10. BOSNJAKOVIJ BORIS        81  LL   1:11.32  2:25.96       509
 11. BITENC ALES              81  OL   1:10.43  2:27.48       494
 12. ODAR VLADO               84  OL   1:13.01  2:29.34       476
 13. TURKALJ @IGA             83  OL   1:13.59  2:31.15       459
 14. GRASIJ GASPER            84  RPB  1:14.66  2:32.66       445
 15. POTOJNIK LUKA            79  LL   1:13.90  2:33.37       439
 16. SOBOTIJ DIMITRIJ         84  CK   1:16.02  2:36.55       413

 17. BURKELJCA JANEZ          80  LL   1:15.89  2:38.03       401
 18. SPILER BLA@              82  CK   1:17.68  2:39.19       393
 19. TAVZES IGOR              81  OL   1:24.44  2:54.15       300  LMT



100 m. BREAST MEN - FINAL A

  1. LIPOV@ MATIC             77  IL   1:04.89       814
  2. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   1:05.92       777
  3. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:08.89       681

  4. KOREN MIHA               82  IL   1:09.54       662
  5. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:09.66       658
  6. RAKUN MATJA@             82  BM   1:09.80       654
  7. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:10.05       647
  8. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:10.36       639


100 m. BREAST MEN - FINAL B

  9. DRAKSLAR JURE            83  MTK  1:11.01       622
 10. PERNAT MATJA@            84  BM   1:11.24       616
 11. MARKIJ MATJA@            83  KK   1:11.30       614
 12. TOMSIJ UROS              83  LL   1:11.44       610
 13. MARUSIJ JAKA             83  CK   1:16.34       500
 14. MARKOTA MATEJ            84  LL   1:17.10       486
 15. SPILER BLA@              82  CK   1:18.39       462


100 m. BREAST MEN - PRELIMS

  1. LIPOV@ MATIC             77  IL   1:07.95       709
  2. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   1:08.20       702
  3. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:09.33       668
  4. KOREN MIHA               82  IL   1:09.35       667
  5. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:10.16       644
  6. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:10.35       639
  7. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:10.72       629
  8. RAKUN MATJA@             82  BM   1:11.27       615

  9. TOMSIJ UROS              83  LL   1:11.95       597
 10. MARKIJ MATJA@            83  KK   1:12.07       595
 11. DRAKSLAR JURE            83  MTK  1:12.24       590
 12. PERNAT MATJA@            84  BM   1:12.29       589
 13. MARUSIJ JAKA             83  CK   1:16.83       491
 14. MARKOTA MATEJ            84  LL   1:17.62       476
 15. SPILER BLA@              82  CK   1:18.89       453

  -  STOSIJ SASO              84  RPB  -:--.--       ---  DQ



200 m. BREAST MEN - FINAL A

  1. LIPOV@ MATIC             77  IL   1:06.82  2:22.94       755
  2. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:08.77  2:23.38       748
  3. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:11.96  2:28.00       680

  4. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:12.53  2:32.82       618
  5. TOMSIJ UROS              83  LL   1:12.96  2:32.85       617
  6. KOREN MIHA               82  IL   1:13.35  2:33.91       605
  7. RAKUN MATJA@             82  BM   1:13.20  2:35.44       587
  8. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:17.74  2:47.07       473


200 m. BREAST MEN - FINAL B

  9. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:14.87  2:36.85       571
 10. RADOSEVIJ LUKA           83  IL   1:16.20  2:39.63       542
 11. MARUSIJ JAKA             83  CK   1:20.13  2:44.92       492
 12. SPILER BLA@              82  CK   1:20.27  2:46.31       479
 13. MARKOTA MATEJ            84  LL   1:21.14  2:48.16       464


200 m. BREAST MEN - PRELIMS

  1. LIPOV@ MATIC             77  IL   1:14.28  2:32.81       618
  2. TOMSIJ UROS              83  LL   1:15.56  2:34.79       595
  3. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:15.84  2:34.98       592
  4. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:16.80  2:36.65       574
  5. KOREN MIHA               82  IL   1:14.13  2:37.26       567
  6. RAKUN MATJA@             82  BM   1:17.22  2:39.42       544
  7. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:17.51  2:41.62       522
  8. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:18.34  2:41.85       520

  9. RADOSEVIJ LUKA           83  IL   1:18.02  2:42.20       517
 10. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:16.96  2:42.41       515
 11. SPILER BLA@              82  CK   1:19.82  2:48.43       462
 12. MARKOTA MATEJ            84  LL   1:20.81  2:48.97       457
 13. MARUSIJ JAKA             83  CK   1:21.45  2:51.03       441  LMT
 14. DRAKSLAR JURE            83  MTK  1:22.44  2:52.42       430  LMT



100 m. FLY MEN - FINAL A

  1. MILOSEVIC MILOS          72  CRO  0:54.11       901
  2. GASPAR ZSOLT             77  FTC  0:55.60       831
  3. MANKOJ PETER             78  IL   0:55.93       816

  4. HORKY JOSEF              72  KB   0:56.36       798
  5. ABERSEK ALES             77  MTK  0:56.62       787
  6. PRODNIK LUKA             81  KA   0:57.09       767
  7. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   1:00.70       639
  8. BABNIK LUKA              80  RPB  1:00.77       636


100 m. FLY MEN - FINAL B

  9. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:00.39       648
 10. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:01.01       629
 11. POTOJNIK LUKA            79  LL   1:01.53       613
 12. LIPOV@ MATIC             77  IL   1:01.64       610
 13. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:02.09       597
 14. BAJC BLA@                81  KA   1:02.24       592
 15. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   1:02.49       585
  -  KOLLAR MIKLOS            79  FTC  -:--.--       ---  DNS


100 m. FLY MEN - PRELIMS

  1. MANKOJ PETER             78  IL   0:57.82       739
  2. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   0:58.43      716  REK.SLO.KAD.
  3. HORKY JOSEF              72  KB   0:58.60       710
  4. GASPAR ZSOLT             77  FTC  0:58.66       708
  5. MILOSEVIC MILOS          72  CRO  0:59.01       695
  6. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   0:59.23       687
  7. PRODNIK LUKA             81  KA   0:59.43       680
  8. ABERSEK ALES             77  MTK  0:59.50       678

  9. FORTUNA JURE             77  LL   0:59.58       675
 10. BABNIK LUKA              80  RPB  1:00.81       635
 11. POJE BORUT               78  IL   1:01.47       615
 12. POTOJNIK LUKA            79  LL   1:01.88       603
 13. LIPOV@ MATIC             77  IL   1:01.91       602
 14. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:01.94       601
 15. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:02.56       583
 16. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:02.57       583

 17. BAJC BLA@                81  KA   1:02.71       579
 18. CIRIKOVIJ ELVIS          82  LL   1:03.09       569
 19. KOLLAR MIKLOS            79  FTC  1:03.19       566

 20. TRKMAN MARKO             81  IL   1:03.57       556
 21. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:03.82       549
 22. BERDAJS LUKA             81  MTK  1:03.90       547
 23. ZORMAN JANEZ             84  OL   1:03.97       546
 24. MANCEVIJ DENIS           81  BM   1:04.11       542
 25. MC'LAUEHLIN AIDAN        81  IRL  1:04.55       531
 26. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:04.93       522
 27. MIKOLAVJIJ MITJA         81  KK   1:06.22       492
 28. MARKOTA ANDREJ           81  LL   1:06.71       481
 29. ZAPLOTNIK ANDRA@         84  MTK  1:06.81       479
 30. JURJEV RATKO             84  MKD  1:07.05       474
 31. JURSIJ SASO              83  LL   1:08.05       453  LMT
 32. BREZNIK TADEJ            82  OL   1:08.15       451  LMT
 33. SADNIKAR SANDI           79  KA   1:08.39       446  LMT
 34. STOSIJ SASO              84  RPB  1:08.65       441  LMT
 35. JAMNIK LUKA              82  OL   1:10.78       403  LMT
  -  BLATNIK MAJ              79  RPB  -:--.--       ---  DQ
  -  CESAR MATIJA             83  RPB  -:--.--       ---  DQ


200 m. FLY MEN - FINAL A

  1. HORKY JOSEF              72  KB   0:58.80  2:03.10       820
  2. ABERSEK ALES             77  MTK  1:00.44  2:07.90       731
  3. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   1:00.07  2:08.09       728

  4. PRODNIK LUKA             81  KA   1:00.64  2:09.30       708
  5. FORTUNA JURE             77  LL   1:00.85  2:09.85       699
  6. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   1:02.53  2:15.23       619
  7. VELIKONJA LUKA           81  LL   1:04.35  2:16.75       598
  8. PIRC ANDREJ              80  RPB  1:05.39  2:17.08       594


200 m. FLY MEN - FINAL B

  9. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:03.92  2:13.78       639
 10. BERDAJS LUKA             81  MTK  1:04.91  2:15.08       621
 11. TRKMAN MARKO             81  IL   1:05.35  2:17.38       590
 12. BABNIK LUKA              80  RPB  1:05.81  2:19.90       559
 13. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:07.93  2:24.02       512
 14. JOKO ROKO                85  LL   1:10.79  2:27.43       477
 15. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:11.28  2:31.37       441
 16. JURSIJ SASO              83  LL   1:12.90  2:32.36       432


200 m. FLY MEN - PRELIMS

  1. FORTUNA JURE             77  LL   1:01.97  2:10.41       690
  2. ABERSEK ALES             77  MTK  1:03.36  2:12.07       664
  3. TAHIROVIJ EMIL           79  LL   1:04.26  2:13.05       649
  4. HORKY JOSEF              72  KB   1:02.99  2:13.59       642
  5. PIRC ANDREJ              80  RPB  1:03.26  2:15.04       621
  6. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:02.81  2:15.59       614
  7. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   1:04.00  2:16.81       597
  8. VELIKONJA LUKA           81  LL   1:06.16  2:16.98       595

  9. PRODNIK LUKA             81  KA   1:02.56  2:17.39       590
 10. BERDAJS LUKA             81  MTK  1:05.94  2:17.56       588
 11. BABNIK LUKA              80  RPB  1:03.81  2:18.37       577
 12. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:05.76  2:18.61       574
 13. TRKMAN MARKO             81  IL   1:05.98  2:18.92       571
 14. BURKELJCA JERNEJ         83  LL   1:09.09  2:26.27       489
 15. BAJC BLA@                81  KA   1:10.11  2:28.42       468
 16. JOKO ROKO                85  LL   1:10.71  2:30.60       448

 17. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:10.88  2:33.07       426
 18. JURSIJ SASO              83  LL   1:12.34  2:33.78       421
 19. STOSIJ SASO              84  RPB  1:13.03  2:35.32       408  LMT

 20. JURJEV RATKO             84  MKD  1:13.36  2:38.44       385  LMT



200 m. I.MEDLEY MEN - FINAL A

  1. MANKOJ PETER             78  IL   0:58.34  2:05.12       842
  2. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  0:59.78  2:07.01       805
  3. HORKY JOSEF              72  KB   1:00.23  2:08.40       779

  4. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   1:02.10  2:13.55       693
  5. VELIKONJA LUKA           81  LL   1:04.87  2:14.91       672
  6. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:06.15  2:17.97       628
  7. JOKO ROKO                85  LL   1:06.70  2:19.62      606  REK.SLO.DEJ.
  8. KERIN ROK                83  CK   1:06.31  2:21.75       579


200 m. I.MEDLEY MEN - FINAL B

  9. ABERSEK ALES             77  MTK  1:02.81  2:17.66       632
 10. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:07.81  2:18.86       616
 11. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:06.55  2:19.48       608
 12. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:06.31  2:19.65       606
 13. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:06.42  2:21.48       583
 14. RISTANOVIJ UROS          82  OL   1:08.81  2:26.98       520
 15. JURJEV RATKO             84  MKD  1:10.74  2:31.40       475
 16. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:16.48  2:41.39       392  LMT


200 m. I.MEDLEY MEN - PRELIMS

  1. MANKOJ PETER             78  IL   1:01.85  2:11.17       731
  2. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:05.14  2:17.37       636
  3. HORKY JOSEF              72  KB   1:04.73  2:18.71       618
  4. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   1:04.06  2:18.84       616
  5. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:08.16  2:19.15       612
  6. KERIN ROK                83  CK   1:07.18  2:21.46       583
  7. VELIKONJA LUKA           81  LL   1:07.37  2:21.61       581
  8. JOKO ROKO                85  LL   1:07.37  2:22.34       572

  9. ABERSEK ALES             77  MTK  1:08.36  2:24.28       549
 10. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:07.96  2:24.31       549
 11. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:08.15  2:24.40       548
 12. MIKLIJ GREGOR            81  LL   1:11.32  2:25.32       538
 13. POGAJAR TILEN            80  RPB  1:09.51  2:25.84       532
 14. RISTANOVIJ UROS          82  OL   1:10.25  2:27.95       509
 15. KNAPIJ MATJA@            82  OL   1:10.71  2:29.95       489
 16. JURJEV RATKO             84  MKD  1:13.18  2:34.03       451  LMT

 17. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:11.53  2:34.69       446  LMT
 18. TURKALJ @IGA             83  OL   1:13.16  2:36.66       429  LMT
 19. TAVZES IGOR              81  OL   1:19.42  2:44.02       374  LMT



400 m. I.MEDLEY MEN - FINAL A

  1. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:01.11  2:10.54  3:28.21  4:30.29       813
  2. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:03.82  2:18.44  3:36.72  4:43.34       706
  3. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   1:02.86  2:16.82  3:39.39  4:51.40       649

  4. VELIKONJA LUKA           81  LL   1:05.81  2:25.57  3:47.47  4:52.30       643
  5. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:04.37  2:22.04  3:47.24  4:53.72       634
  6. JOKO ROKO                85  LL   1:08.99  2:25.12  3:52.61  5:03.96       572
  7. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:07.62  2:29.06  3:57.01  5:08.60       546
  8. ABERSEK ALES             77  MTK  1:03.96  2:22.23  3:47.84  5:09.96       539


400 m. I.MEDLEY MEN - PRELIMS

  1. MILENKOVIJ MARKO         76  RPB  1:04.89  2:20.42  3:44.57  4:52.26       643
  2. LUSIJ HRVOJE             80  LL   1:06.78  2:24.90  3:47.48  4:52.49       642
  3. VRHOVSEK MARTIN          83  LL   1:05.87  2:23.96  3:48.25  4:52.68       641
  4. GASPERLIN BLA@           81  MTK  1:06.04  2:24.22  3:52.97  5:02.22       582
  5. VELIKONJA LUKA           81  LL   1:08.48  2:29.75  3:57.11  5:07.11       554
  6. JOKO ROKO                85  LL   1:10.89  2:28.98  3:57.29  5:07.69       551
  7. ABERSEK ALES             77  MTK  1:06.66  2:29.86  3:57.20  5:08.00       550
  8. HAJDUKOVIJ ROK           81  IL   1:07.26  2:30.10  3:58.52  5:08.47       547

  9. JENKO JAN                81  RPB  1:11.45  2:29.09  4:00.54  5:13.57       521
 10. KERIN ROK                83  CK   1:09.29  2:28.71  3:59.86  5:14.02       519
 11. TOMSIJ UROS              83  LL   1:09.72  2:39.21  4:03.52  5:14.55       516
 12. KOVAJIJ JAROSLAV         84  CK   1:12.53  2:35.75  4:15.65  5:26.67       461  LMT



4x200 m. FREE MEN - FINALE 

  1. LJUBLJANA I LJUBLJANA    77  LL   0:58.21  1:58.84  2:55.54  3:57.90  4:55.05  5:57.63  6:55.76  7:59.91       729
                                       FORTUNA JU.77 (1:58.84),TAHIROVIJ EM.79,VELIKONJA LU.81,VURKELJC @I.81
  2. ILIRIJA I LJUBLJANA      78  IL   0:59.31  2:03.29  3:02.54  4:08.97  5:08.61  6:12.83  7:07.67  8:11.07       681
                                       POJE BO.78 (2:03.29),MAJDIJ JU.83,MELON JU.78,MANKOJ PE.78
  3. MERIT TRIGLAV KRANJ      77  MTK  1:00.27  2:04.41  3:04.78  4:10.80  5:10.19  6:15.52  7:14.94  8:20.04       645
                                       VOLAVSEK RO.84 (2:04.41),ABERSEK AL.77,STER GO.82,HRIBAR GR.81

  4. LJUBLJANA II LJUBLJANA   81  LL   0:58.69  2:01.82  3:02.49  4:08.42  5:08.29  6:13.41  7:13.88  8:20.80       642
                                       VRHOVSEK MA.83 (2:01.82),MIKLIJ GR.81,MURN MA.82,CIRIKOVIJ EL.82
  5. VELENJE VELENJE          80  VV   0:57.95  1:59.01  2:58.90  4:03.55  5:05.22  6:13.30  7:14.51  8:23.12       633
                                       PRIMO@IJ JU.80 (1:59.01),VRHNJAK IV.81,DANEV DA.83,KNEZ BO.81



4x200 m. FREE MEN - YOUTH

  1. LJUBLJANA II LJUBLJANA   81  LL   0:57.14  2:00.07  3:01.12  4:03.85  5:05.17  6:10.01  7:07.92  8:10.31       684
                                       VURKELJC @I.81 (2:00.07),MIKLIJ GR.81,ZUPANIJ LU.81,VELIKONJA LU.81
  2. MERIT TRIGLAV KRANJ      81  MTK  1:02.01  2:06.86  3:06.64  4:12.12  5:13.52  6:21.21  7:25.50  8:36.29       586
                                       GASPERLIN BL.81 (2:06.86),STER GO.82,BERDAJS LU.81,HRIBAR GR.81
  3. LJUBLJANA I LJUBLJANA    81  LL   1:04.90  2:13.46  3:14.82  4:20.32  5:24.70  6:33.62  7:34.52  8:39.36       575
                                       BOSNJAKOVIJ BO.81 (2:13.46),CIRIKOVIJ EL.82,MARKOTA AN.81,MURN MA.82

  4. OLIMPIJA I LJUBLJANA     81  OL   1:03.98  2:12.79  3:15.16  4:24.22  5:28.07  6:40.68  7:43.51  8:55.88       524
                                       KNAPIJ MA.82 (2:12.79),BITENC AL.81,BREZNIK TA.82,KOCIJAN DE.81



4x100 m. FREE MEEN - FINALE

  1. ILIRIJA I LJUBLJANA      77  IL   0:54.53  1:49.62  2:44.40  3:34.09      757  REK.SLO.ABS.
                                       MELON JU.78 (0:54.53),POJE BO.78,LIPOV@ MA.77,MANKOJ PE.78
  2. LJUBLJANA I LJUBLJANA    77  LL   0:53.84  1:48.77  2:41.69  3:35.19       746
                                       TAHIROVIJ EM.79 (0:53.84),FORTUNA JU.77,VELIKONJA LU.81,VURKELJC @I.81
  3. LJUBLJANA II LJUBLJANA   79  LL   0:57.54  1:53.74  2:50.89  3:47.22       634
                                       POTOJNIK LU.79 (0:57.54),CIRIKOVIJ EL.82,MIKLIJ GR.81,VRHOVSEK MA.83

  4. BRANIK MARIBOR           79  BM   0:56.68  1:56.59  2:58.86  3:56.54       562
                                       MANCEVIJ DE.81 (0:56.68),RAKUN MA.82,LIJEN MI.80,PAHERNIK AN.79
  5. CELULOZAR KRSKO          83  CK   0:59.70  2:02.25  3:07.29  4:07.62       489
                                       KERIN RO.83 (0:59.70),SOBOTIJ DI.84,MARUSIJ JA.83,KOVAJIJ JA.84
  -  MERIT TRIGLAV KRANJ      77  MTK  0:56.61  -:--.--  -:--.--  -:--.--       ---  DIS6
                                       ABERSEK AL.77,(0:56.61),VOLAVSEK RO.84,STER GO.82,HRIBAR GR.81


4x100 m. FREE MEN - YOUTH

  1. LJUBLJANA I LJUBLJANA    81  LL   0:54.65  1:51.34  2:47.70  3:41.42      685  REK.SLO.MLA.
                                       VURKELJC @I.81 (0:54.65),CIRIKOVIJ EL.82,MIKLIJ GR.81,VELIKONJA LU.81
  2. MERIT TRIGLAV KRANJ      81  MTK  0:58.41  1:57.71  2:55.16  3:54.42       577
                                       GASPERLIN BL.81 (0:58.41),BERDAJS LU.81,STER GO.82,HRIBAR GR.81
  3. LJUBLJANA II LJUBLJANA   81  LL   0:58.38  1:58.54  2:56.08  3:55.28       571
                                       MURN MA.82 (0:58.38),BOSNJAKOVIJ BO.81,ZUPANIJ LU.81,MARKOTA AN.81

  4. OLIMPIJA II LJUBLJANA    81  OL   0:57.52  1:57.04  2:57.18  3:57.50       555
                                       KOCIJAN DE.81 (0:57.52),BITENC AL.81,KNAPIJ MA.82,RISTANOVIJ UR.82



4x100 m. MEDLEY MEN - FINAL A

  1. ILIRIJA I LJUBLJANA      77  IL   0:56.72  2:02.12  3:01.38  3:55.22      762  REK.SLO.ABS.
                                       MANKOJ PE.78 (0:56.72 - REK.SLO.ABS.),LIPOV@ MA.77,POJE BO.78,MELON JU.78
  2. LJUBLJANA I LJUBLJANA    79  LL   1:03.43  2:09.61  3:08.36  4:02.80       693
                                       VRHOVSEK MA.83 (1:03.43),TAHIROVIJ EM.79,VELIKONJA LU.81,VURKELJC @I.81
  3. MERIT TRIGLAV KRANJ      77  MTK  1:00.83  2:11.30  3:08.49  4:05.20       673
                                       HRIBAR GR.81 (1:00.83),DRAKSLAR JU.83,ABERSEK AL.77,STER GO.82

  4. RADOVLJICA I P.H.BLED    76  RPB  1:00.40  2:10.75  3:12.13  4:06.57       661
                                       MILENKOVIJ MA.76 (1:00.40),POGAJAR TI.80,BABNIK LU.80,BLATNIK MA.79
  5. BRANIK MARIBOR           79  BM   1:04.56  2:13.73  3:19.21  4:14.21       604
                                       SULEK BO.83 (1:04.56),RAKUN MA.82,MANCEVIJ DE.81,PAHERNIK AN.79
  6. LJUBLJANA II LJUBLJANA   79  LL   1:04.31  2:15.19  3:18.23  4:15.15       597
                                       MULEJ TO.84 (1:04.31),MIKLIJ GR.81,POTOJNIK LU.79,CIRIKOVIJ EL.82
  7. CELULOZAR KRSKO          83  CK   1:08.17  2:23.42  3:31.17  4:33.46       485
                                       KERIN RO.83 (1:08.17),MARUSIJ JA.83,KOVAJIJ JA.84,SOBOTIJ DI.84


4x100 m. MEDLEY MEN - YOUTH

  1. LJUBLJANA I LJUBLJANA    81  LL   1:06.21  2:15.05  3:13.49  4:08.53       646
                                       BOSNJAKOVIJ BO.81 (1:06.21),MIKLIJ GR.81,VELIKONJA LU.81,VURKELJC @I.81
  2. MERIT TRIGLAV KRANJ      81  MTK  1:01.71  2:15.72  3:19.24  4:19.16       570
                                       HRIBAR GR.81 (1:01.71),GASPERLIN BL.81,BERDAJS LU.81,STER GO.82
  3. OLIMPIJA I LJUBLJANA     81  OL   1:08.21  2:19.61  3:24.91  4:24.25       537
                                       BITENC AL.81 (1:08.21),KNAPIJ MA.82,RISTANOVIJ UR.82,KOCIJAN DE.81

  4. LJUBLJANA II LJUBLJANA   81  LL   1:06.34  2:24.49  3:29.71  4:31.30       497
                                       CIRIKOVIJ EL.82 (1:06.34),ZUPANIJ LU.81,MARKOTA AN.81,MURN MA.82





50 m. FREESTYLE WOMEN - FINAL A

  1. SPARAVEC METKA           78  IL   0:26.32       808
  2. SLAPSAK URSKA            72  RPB  0:26.66       777
  3. BLATNIK TANJA            76  RPB  0:27.61       700

  4. BRE@NIK TJASA            83  OL   0:28.29       650
  5. SAMBRAILO TAMARA         86  RPB  0:28.39       643
  6. ULJAR MINA               83  OL   0:28.56       632
  7. ZEJEVIC MAJA             81  BM   0:29.61       567
  8. CILENSEK MONIKA          81  MNC  0:29.63       566


50 m. FREESTYLE WOMEN - FINAL B

  9. STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  0:29.06       600
 10. GODEC SPELA              83  IL   0:29.30       585
 11. GORJUP PETRA             81  KA   0:29.44       577
 12. JERAS PETRA              87  KA   0:29.68       563
 13. OSELI MARUSA             86  MTK  0:29.80       556
 14. MARENTIJ TANJA           83  KA   0:30.06       542
 15. PREVOLSEK VALERIJA       81  MNC  0:30.16       537
 16. JAGER TAMARA             84  MNC  0:30.40       524


50 m. FREESTYLE WOMEN

  1. SLAPSAK URSKA            72  RPB  0:26.90       756
  2. SPARAVEC METKA           78  IL   0:27.08       741
  3. BLATNIK TANJA            76  RPB  0:28.16       659
  4. BRE@NIK TJASA            83  OL   0:28.41       642
  5. ULJAR MINA               83  OL   0:28.46       639
  6. SAMBRAILO TAMARA         86  RPB  0:29.18       593
  7. CILENSEK MONIKA          81  MNC  0:29.35       582
  8. ZEJEVIC MAJA             81  BM   0:29.37       581

  9. STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  0:29.41       579
 10. GODEC SPELA              83  IL   0:29.76       559
 11. GORJUP PETRA             81  KA   0:29.81       556
 12. JERAS PETRA              87  KA   0:29.87       552
 13. PREVOLSEK VALERIJA       81  MNC  0:29.90       551
 14. OSELI MARUSA             86  MTK  0:30.11       539
 15. MARENTIJ TANJA           83  KA   0:30.24       532
 16. JAGER TAMARA             84  MNC  0:30.27       531

 17. PRERADOVIJ URSKA         84  OL   0:30.30       529
 18. ZUPANJIJ MOJCA           85  OL   0:30.49       519
 19. USAR INES                84  BM   0:30.50       519

 20. MEDIJ INES               82  RPB  0:30.51       518
 21. ULJNIK AJDA              85  OL   0:30.62       513
 22. CESAR TINA               85  RPB  0:30.80       504
 23. JERETINA URSA            84  IL   0:30.84       502
 24. JAZBEC ANJA              84  BM   0:31.22       484  LMT
 25. HRIBAR TJASA             86  IL   0:31.25       482  LMT
 26. PUSNIK URSA              83  IL   0:31.29       481  LMT
 27. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   0:31.31       480  LMT
 28. KAJAREVIJ DANIJELA       84  BM   0:31.32       479  LMT
 29. PETEK MATEJA             84  BM   0:31.34       478  LMT
 30. TURK SARA                82  LL   0:31.66       464  LMT
 31. PRODNIK POLONA           82  KA   0:32.04       448  LMT
 32. JONJESKI PETRA           82  KA   0:32.15       443  LMT
 33. BAJC ANA                 80  KA   0:34.38       362  LMT
 34. ZORE POLONA              84  KA   0:35.31       334  LMT
  -  JEVNIK NIKA              86  CK   -:--.--       ---  DQ
  -  PISKUR SASA              85  RPB  -:--.--       ---  DQ
  -  PAND@A TINA              85  VV   -:--.--       ---  DNS
  -  ZIBELNIK KATJA           82  IL   -:--.--       ---  DNS


100 m. FREE WOMEN - FINAL A

  1. SPARAVEC METKA           78  IL   0:57.34       836
  2. SLAPSAK URSKA            72  RPB  0:58.12       803
  3. KEJ@AR NATASA            76  RPB  0:58.48       788

  4. BLATNIK TANJA            76  RPB  0:59.68       741
  5. ULJAR MINA               83  OL   1:01.02       693
  6. PECHANOVA JANA           81  KB   1:01.42       680
  7. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:01.88       665
  8. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:01.98       662


100 m. FREE WOMEN - FINAL B

  9. VALCL AJDA               81  MNC  1:02.19       655
 10. NOVAKOVIJ MAJA           86  LL   1:02.92       632
 11. JAGER TAMARA             84  MNC  1:03.63       612
 12. GODEC SPELA              83  IL   1:03.65       611
 13. USAR INES                84  BM   1:04.05       600
 14. MARENTIJ TANJA           83  KA   1:04.16       597
 15. CILENSEK MONIKA          81  MNC  1:04.40       590
 16. ZUPANJIJ MOJCA           85  OL   1:04.94       575


100 m. FREE WOMEN - PRELIMS

  1. SPARAVEC METKA           78  IL   0:59.78       737
  2. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:01.03       693
  3. SLAPSAK URSKA            72  RPB  1:01.18       688
  4. BLATNIK TANJA            76  RPB  1:01.22       687
  5. ULJAR MINA               83  OL   1:01.83       667
  6. PECHANOVA JANA           81  KB   1:02.42       648
  7. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:03.08       628
  8. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:03.09       627

  9. NOVAKOVIJ MAJA           86  LL   1:03.16       625
 10. VALCL AJDA               81  MNC  1:03.59       613
 11. JAGER TAMARA             84  MNC  1:04.86       577
 12. CILENSEK MONIKA          81  MNC  1:04.97       574
 13. GODEC SPELA              83  IL   1:05.08       572
 14. USAR INES                84  BM   1:05.51       560
 15. ZUPANJIJ MOJCA           85  OL   1:05.60       558
 16. MARENTIJ TANJA           83  KA   1:05.63       557

 17. JEVNIK NIKA              86  CK   1:05.64       557
 18. PISKUR SASA              85  RPB  1:05.79       553
 19. MEDIJ INES               82  RPB  1:05.95       549

 20. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   1:06.04       547
 21. CESAR TINA               85  RPB  1:06.09       546
 22. ZEJEVIC MAJA             81  BM   1:06.15       544
 23. JERAS PETRA              87  KA   1:06.17       544
 24. OSELI MARUSA             86  MTK  1:06.52       535
 25. PIKL KATARINA            82  RT   1:06.72       530
 26. PRERADOVIJ URSKA         84  OL   1:06.81       528
 27. JERETINA URSA            84  IL   1:07.30       517  LMT
 28. ZIBELNIK KATJA           82  IL   1:07.89       504  LMT
 29. KOPAJ TEJA               84  OL   1:08.19       497  LMT
 30. KAJAREVIJ DANIJELA       84  BM   1:08.39       493  LMT
 31. FISCHINGER BARBARA       85  LL   1:08.57       489  LMT
 32. TURK SARA                82  LL   1:08.70       486  LMT
 33. JAZBEC ANJA              84  BM   1:08.80       484  LMT
 34. JELNIKAR KRISTINA        83  OL   1:09.04       479  LMT
 35. PUSNIK URSA              83  IL   1:10.13       457  LMT
 36. PRODNIK POLONA           82  KA   1:10.81       444  LMT
 37. KOS TONJA                83  FR   1:10.85       443  LMT
 38. ZUPANJIJ MAJA            85  KA   1:11.54       430  LMT
 39. JONJESKI PETRA           82  KA   1:12.43       415  LMT
 40. ZORE POLONA              84  KA   1:17.82       334  LMT
  -  TERLIKAR KAJA            85  RPB  -:--.--       ---  DQ
  -  GORJUP PETRA             81  KA   -:--.--       ---  DNS
  -  PREVOLSEK VALERIJA       81  MNC  -:--.--       ---  DNS



200 m. FREE WOMEN - FINAL A

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:01.60  2:05.89       798
  2. BLATNIK TANJA            76  RPB  1:02.21  2:07.73       764
  3. STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  1:02.73  2:08.29       754

  4. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:02.23  2:09.00       742
  5. ULJAR MINA               83  OL   1:03.52  2:11.53       700
  6. VIDMAR URSA              84  LL   1:06.52  2:14.36       657
  7. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:06.24  2:14.56       654
  -  NECHMAJOVA RADKA         78  KB   -:--.--  -:--.--       ---  DQ


200 m. FREE WOMEN - FINAL A

  9. PROSEN PIA               83  LL   1:06.37  2:15.39       642
 10. JAGER TAMARA             84  MNC  1:07.18  2:17.48       613
 11. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   1:07.24  2:17.70       610
 12. ULJNIK AJDA              85  OL   1:06.99  2:17.80       609
 13. CILENSEK MONIKA          81  MNC  1:07.01  2:19.97       581
 14. JEMA@AR URSA             86  LL   1:07.73  2:20.23       578
 15. LUSIJ JELENA             84  LL   1:08.42  2:21.66       560
 16. GODEC SPELA              83  IL   1:11.76  2:27.76       494  LMT


200 m. FREE WOMEN - PRELIMS

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:06.15  2:10.67       714
  2. ULJAR MINA               83  OL   1:04.86  2:11.39       702
  3. STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  1:05.12  2:11.78       696
  4. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:04.82  2:11.89       694
  5. BLATNIK TANJA            76  RPB  1:04.94  2:11.93       694
  6. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:04.78  2:12.10       691
  7. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:04.92  2:12.20       689
  8. VIDMAR URSA              84  LL   1:06.60  2:14.57       654

  9. JARMAN ANJA              85  MTK  1:06.08  2:15.20       644
 10. PROSEN PIA               83  LL   1:07.34  2:16.83       622
 11. DEREANI TANJA            83  LL   1:07.27  2:17.76       609
 12. CILENSEK MONIKA          81  MNC  1:06.59  2:19.77       583
 13. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   1:08.61  2:20.51       574
 14. JAGER TAMARA             84  MNC  1:08.06  2:20.59       573
 15. JEMA@AR URSA             86  LL   1:07.81  2:21.57       561
 16. PIKL KATARINA            82  RT   1:08.71  2:21.61       561
     ULJNIK AJDA              85  OL   1:07.58  2:21.61       561

 18. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:08.07  2:21.87       558
 19. GODEC SPELA              83  IL   1:07.70  2:22.39       552

 20. LUSIJ JELENA             84  LL   1:09.89  2:23.29       541
 21. PREVOLSEK VALERIJA       81  MNC  1:08.86  2:23.79       536
 22. MEDIJ INES               82  RPB  1:08.98  2:23.97       534
 23. TERLIKAR KAJA            85  RPB  1:09.18  2:25.88       513  LMT
 24. ZABUKOVEC MARINA         84  BM   1:10.47  2:26.98       502  LMT
 25. PROSEN TADEJA            84  LL   1:09.83  2:27.14       500  LMT
 26. PRERADOVIJ URSKA         84  OL   1:10.98  2:27.30       498  LMT
 27. JELNIKAR KRISTINA        83  OL   1:11.33  2:27.44       497  LMT
 28. OSELI MARUSA             86  MTK  1:11.56  2:30.89       464  LMT
  -  PETRIJ JANA              84  LL   -:--.--  -:--.--       ---  DQ



400 m. FREE WOMEN - FINAL A

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:03.28  2:09.02  3:16.12  4:21.67       809
  2. ROS URSKA                81  MNC  1:03.51  2:09.25  3:16.22  4:22.64       800
  3. STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  1:04.71  2:13.07  3:21.63  4:29.04       745

  4. BLATNIK TANJA            76  RPB  1:04.00  2:12.74  3:22.13  4:31.57       724
  5. JARMAN ANJA              85  MTK  1:03.84  2:12.90  3:23.34  4:33.63       708
  6. ULJAR MINA               83  OL   1:06.31  2:15.69  3:25.68  4:34.69       700
  7. VIDMAR URSA              84  LL   1:06.56  2:16.38  3:26.77  4:36.58       685
  8. SZEKELY ILDIKO           79  FTC  1:06.38  2:16.82  3:28.19  4:38.00       675


400 m. FREE WOMEN - FINAL B

  9. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:07.19  2:18.49  3:31.07  4:41.64       649
 10. DEREANI TANJA            83  LL   1:07.04  2:18.76  3:31.25  4:42.69       642
 11. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   1:08.63  2:21.67  3:34.91  4:46.29       618
 12. JAGER TAMARA             84  MNC  1:08.65  2:21.70  3:35.24  4:47.13       613
 13. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:08.17  2:21.99  3:35.64  4:48.56       603
 14. PREVOLSEK VALERIJA       81  MNC  1:09.59  2:23.21  3:37.67  4:50.27       593
 15. HORVAT ANA               86  LL   1:10.57  2:24.62  3:38.90  4:51.76       584
 16. ULJNIK AJDA              85  OL   1:08.95  2:25.9  3:37.73  4:51.91       583


400 m. FREE WOMEN - PRELIMS

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:05.55  2:12.79  3:20.46  4:27.39       758
  2. STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  1:06.32  2:15.69  3:24.83  4:32.19       719
  3. ROS URSKA                81  MNC  1:06.43  2:16.07  3:24.33  4:33.88       706
  4. ULJAR MINA               83  OL   1:06.55  2:16.11  3:25.17  4:35.81       691
  5. JARMAN ANJA              85  MTK  1:06.97  2:17.63  3:28.46  4:37.12       681
  6. VIDMAR URSA              84  LL   1:07.38  2:17.84  3:28.77  4:37.23       681
  7. BLATNIK TANJA            76  RPB  1:06.90  2:16.87  3:26.78  4:38.21       673
  8. SZEKELY ILDIKO           79  FTC  1:07.79  2:19.03  3:30.13  4:41.52       650

  9. DEREANI TANJA            83  LL   1:07.97  2:18.80  3:30.07  4:41.56       650
 10. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:06.48  2:18.11  3:32.28  4:46.81       615
 11. BERRA EVA                83  MTK  1:09.49  2:22.90  3:36.33  4:50.66       590
 12. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   1:10.05  2:24.08  3:37.49  4:50.93       589
 13. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:08.85  2:22.90  3:37.80  4:51.76       584
 14. JAGER TAMARA             84  MNC  1:09.74  2:24.50  3:40.01  4:52.30       581
 15. PREVOLSEK VALERIJA       81  MNC  1:09.76  2:24.95  3:40.61  4:52.81       578
 16. ULJNIK AJDA              85  OL   1:08.85  2:23.81  3:39.46  4:52.89       577

 17. HORVAT ANA               86  LL   1:09.90  2:24.26  3:39.56  4:52.99       577
 18. LUSIJ JELENA             84  LL   1:10.69  2:26.07  3:41.74  4:56.01       559
 19. PETRIJ JANA              84  LL   1:10.08  2:25.32  3:41.52  4:56.37       557

 20. JEMA@AR URSA             86  LL   1:10.40  2:26.50  3:42.56  4:57.49       551
 21. JELNIKAR KRISTINA        83  OL   1:11.66  2:30.45  3:50.86  5:11.20       481  LMT



800 m. FREE WOMEN

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:04.45  2:11.21  3:18.29  4:25.60  5:32.81  6:40.44  7:48.10  8:54.20       802
  2. VIDMAR URSA              84  LL   1:07.81  2:18.96  3:30.36  4:41.52  5:52.99  7:04.67  8:16.97  9:27.86       667
  3. DEREANI TANJA            83  LL   1:08.92  2:20.59  3:32.89  4:45.45  5:58.54  7:12.38  8:26.86  9:40.02       626

  4. KOSMRLJ KATARINA         82  KK   1:07.74  2:20.29  3:33.68  4:47.88  6:02.59  7:18.17  8:33.39  9:47.55       602
  5. JEMA@AR URSA             86  LL   1:08.70  2:22.09  3:36.39  4:51.39  6:06.71  7:22.33  8:37.51  9:50.77       593
  6. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:09.14  2:22.66  3:37.08  4:52.40  6:07.52  7:23.04  8:38.36  9:52.68       587
  7. JAGER TAMARA             84  MNC  1:08.65  2:22.28  3:37.02  4:52.75  6:08.67  7:24.88  8:41.27  9:54.04       583
  8. HORVAT ANA               86  LL   1:10.23  2:24.48  3:39.50  4:54.91  6:10.27  7:26.06  8:42.17  9:57.19       574
  9. PETRIJ JANA              84  LL   1:10.60  2:24.91  3:40.02  4:55.11  6:10.89  7:26.74  8:42.77  9:58.20       571
 10. LUSIJ JELENA             84  LL   1:09.45  2:25.59  3:42.72  5:00.13  6:17.58  7:35.35  8:52.84 10:09.41       540
 11. JELNIKAR KRISTINA        83  OL   1:14.59  2:37.58  3:59.92  5:22.30  6:44.01  8:06.26  9:27.59 10:46.61       452  LMT



100 m. BACK WOMEN - FINAL A

  1. SPARAVEC METKA           78  IL   1:03.72       842
  2. JARMAN ANJA              85  MTK  1:06.63       736
  3. VALCL AJDA               81  MNC  1:09.31       654

  4. MARENTIJ TANJA           83  KA   1:09.87       638
  5. BERRA EVA                83  MTK  1:10.43       623
  6. ZEJEVIC MAJA             81  BM   1:12.34       575
  7. HRIBAR TJASA             86  IL   1:14.20       533
  8. FISCHINGER BARBARA       85  LL   1:14.50       527


HRBTNO BACK WOMEN - FINALE 

  9. USAR INES                84  BM   1:12.98       560
 10. MEDIJ INES               82  RPB  1:14.36       530
 11. JERETINA URSA            84  IL   1:14.80       520
 12. KOPAJ TEJA               84  OL   1:15.07       515
 13. TERLIKAR KAJA            85  RPB  1:15.19       512
 14. KOS TONJA                83  FR   1:15.87       499
 15. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:15.97       497
 16. PIKL KATARINA            82  RT   1:17.27       472


100 m. BACK WOMEN - PRELIMS

  1. SPARAVEC METKA           78  IL   1:05.81       764
  2. JARMAN ANJA              85  MTK  1:08.73       671
  3. VALCL AJDA               81  MNC  1:09.98       635
  4. BERRA EVA                83  MTK  1:10.96       609
  5. MARENTIJ TANJA           83  KA   1:11.16       604
  6. ZEJEVIC MAJA             81  BM   1:12.25       577
  7. FISCHINGER BARBARA       85  LL   1:13.72       543
  8. HRIBAR TJASA             86  IL   1:14.15       534

  9. USAR INES                84  BM   1:14.28       531
 10. MEDIJ INES               82  RPB  1:14.72       522
 11. TERLIKAR KAJA            85  RPB  1:14.96       517
 12. KOPAJ TEJA               84  OL   1:14.99       516
 13. KOS TONJA                83  FR   1:15.91       498
 14. JERETINA URSA            84  IL   1:16.39       488
 15. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:16.44       487
 16. PIKL KATARINA            82  RT   1:16.75       482

 17. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:16.93       478
 18. PUSNIK URSA              83  IL   1:17.24       472
 19. TRATAR BARBARA           83  IL   1:19.92       427

 20. JONJESKI PETRA           82  KA   1:19.98       426
 21. JELNIKAR KRISTINA        83  OL   1:20.73       414  LMT
 22. CILENSEK MONIKA          81  MNC  1:21.12       408  LMT
 23. PRERADOVIJ URSKA         84  OL   1:24.40       362  LMT



200 m. BACK WOMEN - FINAL A

  1. JARMAN ANJA              85  MTK  1:08.89  2:23.06       693
  2. BERRA EVA                83  MTK  1:12.72  2:28.75       617
  3. MARENTIJ TANJA           83  KA   1:12.86  2:30.00       601

  4. ZEJEVIC MAJA             81  BM   1:13.69  2:34.47       551
  5. USAR INES                84  BM   1:16.27  2:35.82       537
  6. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:16.25  2:36.74       527
  7. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:17.97  2:39.85       497
  8. FISCHINGER BARBARA       85  LL   1:19.01  2:40.87       488


200 m. BACK WOMEN - FINAL B

  9. MEDIJ INES               82  RPB  1:18.25  2:40.51       491
 10. JERETINA URSA            84  IL   1:16.97  2:41.81       479
 11. KOPAJ TEJA               84  OL   1:21.2  2:42.57       472
 12. KOS TONJA                83  FR   1:20.14  2:44.44       457
 13. TRATAR BARBARA           83  IL   1:21.93  2:48.18       427
 14. RISTANOVIJ JANA          85  OL   1:21.96  2:49.20       419
 15. JONJESKI PETRA           82  KA   1:21.89  2:49.30       418


200 m. BACK WOMEN - PRELIMS

  1. BERRA EVA                83  MTK  1:12.45  2:30.36       597
  2. JARMAN ANJA              85  MTK  1:12.48  2:30.41       597
  3. MARENTIJ TANJA           83  KA   1:13.93  2:33.43       562
  4. ZEJEVIC MAJA             81  BM   1:15.92  2:35.74       537
  5. USAR INES                84  BM   1:20.25  2:38.24       512
  6. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:17.10  2:39.51       500
  7. GREGORJIJ ANJA           81  RT   1:18.36  2:41.29       484
  8. FISCHINGER BARBARA       85  LL   1:16.50  2:41.68       480

  9. KOPAJ TEJA               84  OL   1:19.86  2:41.79       479
 10. MEDIJ INES               82  RPB  1:19.79  2:44.91       453
 11. KOS TONJA                83  FR   1:18.98  2:45.28       450
 12. VIDMAR URSA              84  LL   1:21.87  2:46.52       440
 13. JERETINA URSA            84  IL   1:18.33  2:46.99       436
 14. RISTANOVIJ JANA          85  OL   1:21.94  2:50.03       413  LMT
 15. JONJESKI PETRA           82  KA   1:22.91  2:50.61       409  LMT
 16. TRATAR BARBARA           83  IL   1:23.31  2:51.60       402  LMT



100 m. BREAST WOMEN - FINAL A

  1. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:11.54       822
  2. PROSEN PIA               83  LL   1:15.31       705
  3. PISKUR SASA              85  RPB  1:19.09       608

  4. STERDJEVIJ DRAGANA       86  OL   1:21.51       556
  5. SORSAK ANJA              83  RPB  1:21.66       553
  6. VOVK JANA                85  RPB  1:22.59       534
  7. ZABUKOVEC MARINA         84  BM   1:23.06       525
  8. PROSEN TADEJA            84  LL   1:24.23       504


100 m. BREAST WOMEN - PRELIMS

  1. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:17.60       644
  2. PROSEN PIA               83  LL   1:19.11       608
  3. PISKUR SASA              85  RPB  1:20.77       571
  4. SORSAK ANJA              83  RPB  1:21.66       553
  5. STERDJEVIJ DRAGANA       86  OL   1:21.78       550
  6. VOVK JANA                85  RPB  1:21.89       548
  7. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:21.99       546
  8. ZABUKOVEC MARINA         84  BM   1:23.54       516

  9. PROSEN TADEJA            84  LL   1:24.40       501
 10. STANTE BARBARA           79  LL   1:26.69       462
 11. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:26.94       458
 12. KAJAREVIJ DANIJELA       84  BM   1:31.04       399  LMT

  -  RISTANOVIJ JANA          85  OL   -:--.--       ---  DQ
  -  SAMBRAILO TAMARA         86  RPB  -:--.--       ---  DQ
  -  KAVJIJ VESNA             86  MTK  -:--.--       ---  DNS



200 m. BREAST WOMEN - FINAL A

  1. KEJ@AR ALENKA            79  RPB  1:16.29  2:38.06       768
  2. PROSEN PIA               83  LL   1:17.27  2:38.61       760
  3. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:16.61  2:39.59       746

  4. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:19.67  2:45.66       667
  5. SAMBRAILO TAMARA         86  RPB  1:20.44  2:49.85       619
  6. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:22.13  2:51.90       597
  7. SORSAK ANJA              83  RPB  1:23.03  2:52.26       593
  8. STERDJEVIJ DRAGANA       86  OL   1:22.23  2:54.27       573


200 m. BREAST WOMEN - FINAL B

  9. ZABUKOVEC MARINA         84  BM   1:25.98  2:58.34       535
 10. RISTANOVIJ JANA          85  OL   1:26.16  3:00.46       516
 11. STANTE BARBARA           79  LL   1:27.86  3:00.69       514
 12. PROSEN TADEJA            84  LL   1:27.17  3:02.68       498
 13. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:31.78  3:09.56       445


200 m. BREAST WOMEN - PRELIMS

  1. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:19.12  2:43.51       694
  2. KEJ@AR ALENKA            79  RPB  1:22.89  2:48.96       629
  3. PROSEN PIA               83  LL   1:23.24  2:49.93       618
  4. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:22.21  2:50.68       610
  5. STERDJEVIJ DRAGANA       86  OL   1:24.64  2:54.84       568
  6. SORSAK ANJA              83  RPB  1:25.65  2:56.86       548
  7. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:25.34  2:57.06       546
  8. SAMBRAILO TAMARA         86  RPB  1:27.31  2:58.93       530

  9. RISTANOVIJ JANA          85  OL   1:25.94  2:59.52       524
 10. ZABUKOVEC MARINA         84  BM   1:28.69  3:02.39       500
 11. PROSEN TADEJA            84  LL   1:28.04  3:04.57       482
 12. STANTE BARBARA           79  LL   1:30.67  3:06.32       469
 13. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:31.84  3:11.60       431



100 m. FLY WOMEN - FINAL A

  1. ROS URSKA                81  MNC  1:03.74       751
  2. SLAPSAK URSKA            72  RPB  1:04.49       725
  3. KEJ@AR ALENKA            79  RPB  1:05.30       698

  4. SZEKELY ILDIKO           79  FTC  1:05.56       690
  5. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:06.14       672
  6. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:08.52       604
  7. SEDLAR ANJA              86  LL   1:09.89       569
  8. MURSEC DANIJELA          86  BM   1:10.54       554


100 m. FLY WOMEN - FINAL B

  9. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:10.20       562
 10. PETEK MATEJA             84  BM   1:10.61       552
 11. PIKL KATARINA            82  RT   1:12.20       517
 12. CESAR TINA               85  RPB  1:12.63       507
 13. JEVNIK NIKA              86  CK   1:12.66       507
 14. TURK SARA                82  LL   1:12.91       502
 15. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:13.75       485
 16. ZIBELNIK KATJA           82  IL   1:14.22       475


100 m. FLY WOMEN - PRELIMS

  1. ROS URSKA                81  MNC  1:06.54       660
  2. SZEKELY ILDIKO           79  FTC  1:07.05       645
  3. SLAPSAK URSKA            72  RPB  1:07.10       643
  4. KEJ@AR ALENKA            79  RPB  1:08.27       611
  5. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:09.09       589
  6. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:09.12       589
  7. MURSEC DANIJELA          86  BM   1:10.85       547
     SEDLAR ANJA              86  LL   1:10.85       547

  9. PETEK MATEJA             84  BM   1:11.38       535
 10. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:11.44       533
 11. PIKL KATARINA            82  RT   1:12.43       512
 12. TURK SARA                82  LL   1:13.70       486
 13. JEVNIK NIKA              86  CK   1:14.03       479
 14. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:14.40       472
 15. CESAR TINA               85  RPB  1:14.72       466
 16. ZIBELNIK KATJA           82  IL   1:14.85       464

 17. LUSIJ JELENA             84  LL   1:16.01       443
 18. PRODNIK POLONA           82  KA   1:18.26       406  LMT
 19. PETRIJ JANA              84  LL   1:20.51       373  LMT

  -  KAVJIJ VESNA             86  MTK  -:--.--       ---  DNS



200 m. FLY WOMEN - FINAL A

  1. ROS URSKA                81  MNC  1:05.05  2:17.93      762  REK.SLO.ABS.
  2. SZEKELY ILDIKO           79  FTC  1:08.02  2:23.59       675
  3. SEDLAR ANJA              86  LL   1:10.67  2:27.93       617

  4. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:11.58  2:29.15       602
  5. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:10.85  2:30.90       582
  6. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:09.95  2:31.70       572
  7. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:10.71  2:35.90       527
  8. PIKL KATARINA            82  RT   1:14.69  2:37.68       510


200 m. FLY WOMEN - FINAL B

  9. PETEK MATEJA             84  BM   1:13.02  2:39.03       497
 10. JEVNIK NIKA              86  CK   1:15.15  2:43.13       460
 11. BRUMEC JANA              86  LL   1:15.74  2:44.00       453
 12. LUSIJ JELENA             84  LL   1:18.76  2:49.97       407


200 m. FLY WOMEN - PRELIMS

  1. ROS URSKA                81  MNC  1:08.23  2:24.53       662
  2. SZEKELY ILDIKO           79  FTC  1:08.95  2:25.26       652
  3. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:10.87  2:29.13       603
  4. KRSTEVA IVANA            84  MKD  1:12.05  2:31.25       578
  5. SEDLAR ANJA              86  LL   1:12.28  2:31.62       573
  6. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:13.22  2:31.68       573
  7. BRE@NIK TJASA            83  OL   1:13.52  2:36.55       521
  8. PIKL KATARINA            82  RT   1:14.01  2:37.68       510

  9. ULJAR MINA               83  OL   1:14.88  2:38.44       502
 10. PETEK MATEJA             84  BM   1:16.69  2:41.34       476
 11. SORSAK ANJA              83  RPB  1:19.40  2:46.83       430
 12. JEVNIK NIKA              86  CK   1:18.47  2:47.46       426
 13. BRUMEC JANA              86  LL   1:18.49  2:47.92       422
 14. VIDMAR URSA              84  LL   1:21.41  2:51.83       394
 15. LUSIJ JELENA             84  LL   1:21.42  2:53.24       384

  -  STOJANOVSKA VESNA        85  MKD  -:--.--  -:--.--       ---  DQ



200 m. I.MEDLEY WOMEN - FINAL A

  1. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:08.75  2:22.10       795
  2. KEJ@AR ALENKA            79  RPB  1:07.96  2:22.63       786
  3. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:11.18  2:29.59       682

  4. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:11.58  2:30.64       667
  5. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:11.05  2:32.80       640
  6. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:12.12  2:34.13       623
  7. NOVAKOVIJ MAJA           86  LL   1:13.42  2:34.83       615
  8. DEREANI TANJA            83  LL   1:16.50  2:38.09       577


200 m. I.MEDLEY WOMEN - FINAL B

  9. MARKUTA ANDREJA          86  MTK  1:15.20  2:35.90       602
 10. PIKL KATARINA            82  RT   1:15.29  2:36.41       596
 11. JEVNIK NIKA              86  CK   1:15.75  2:38.03       578
 12. BRUMEC JANA              86  LL   1:15.10  2:38.27       576
 13. GODEC SPELA              83  IL   1:15.98  2:39.75       560
 14. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:16.09  2:41.59       541
 15. SORSAK ANJA              83  RPB  1:20.61  2:41.66       540
 16. PROSEN TADEJA            84  LL   1:25.24  2:48.86       474  LMT


200 m. I.MEDLEY WOMEN - PRELIMS

  1. KEJ@AR NATASA            76  RPB  1:12.01  2:29.77       679
  2. KEJ@AR ALENKA            79  RPB  1:11.51  2:30.19       674
  3. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:11.94  2:30.56       669
  4. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:13.66  2:34.20       622
  5. DEREANI TANJA            83  LL   1:15.56  2:35.76       604
  6. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:14.34  2:36.24       598
  7. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:12.05  2:36.94       590
  8. NOVAKOVIJ MAJA           86  LL   1:16.38  2:38.08       578

  9. PIKL KATARINA            82  RT   1:15.59  2:38.27       576
 10. MARKUTA ANDREJA          86  MTK  1:15.52  2:38.86       569
 11. BRUMEC JANA              86  LL   1:14.94  2:39.06       567
 12. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:16.68  2:42.01       537
 13. JEVNIK NIKA              86  CK   1:17.60  2:42.72       530
 14. GODEC SPELA              83  IL   1:16.36  2:42.75       529
 15. SORSAK ANJA              83  RPB  1:21.41  2:43.15       525
 16. KOPAJ TEJA               84  OL   1:16.27  2:45.20       506  LMT

 17. PROSEN TADEJA            84  LL   1:24.30  2:48.14       480  LMT
 18. RISTANOVIJ JANA          85  OL   1:21.86  2:48.87       474  LMT
 19. STANTE BARBARA           79  LL   1:23.41  2:53.67       436  LMT



400 m. I.MEDLEY WOMEN - FINAL A

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:11.29  2:28.64  4:00.21  5:05.82       736
  2. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:11.01  2:33.13  3:58.94  5:14.03       680
  3. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:11.67  2:32.48  4:06.40  5:15.16       672

  4. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:14.10  2:38.05  4:08.38  5:23.46       622
  5. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:11.99  2:38.87  4:10.83  5:24.84       614
  6. NOVAKOVIJ MAJA           86  LL   1:13.62  2:37.24  4:12.64  5:25.61       610
  7. DEREANI TANJA            83  LL   1:14.95  2:42.53  4:15.79  5:26.30       606
  8. BRUMEC JANA              86  LL   1:15.67  2:40.59  4:15.50  5:33.28       569


400 m. I.MEDLEY WOMEN - FINAL B

  9. MARKUTA ANDREJA          86  MTK  1:17.74  2:45.52  4:20.34  5:35.38       558
 10. SORSAK ANJA              83  RPB  1:18.92  2:50.64  4:20.64  5:37.79       546
 11. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:19.95  2:49.27  4:27.37  5:47.03       504
 12. STANTE BARBARA           79  LL   1:18.65  2:53.40  4:29.98  5:49.81       492


400 m. I.MEDLEY WOMEN - PRELIMS

  1. PECHANOVA JANA           81  KB   1:13.26  2:30.39  4:05.53  5:14.13       679
  2. NECHMAJOVA RADKA         78  KB   1:12.05  2:33.88  4:09.78  5:20.51       639
  3. BREZNIKAR LIDIJA         83  FR   1:11.83  2:37.67  4:04.62  5:23.37       622
  4. NOVAKOVIJ MAJA           86  LL   1:14.57  2:39.39  4:14.06  5:30.28       584
  5. SREBOTNIK ANJA           81  FR   1:15.17  2:42.08  4:12.76  5:30.53       583
  6. KUMPREJ TANJA            84  FR   1:12.25  2:41.69  4:15.28  5:34.32       563
  7. DEREANI TANJA            83  LL   1:19.02  2:47.97  4:21.52  5:34.55       562
  8. BRUMEC JANA              86  LL   1:15.19  2:39.57  4:15.64  5:34.94       560

  9. MARKUTA ANDREJA          86  MTK  1:19.37  2:45.70  4:22.01  5:40.36       534
 10. SORSAK ANJA              83  RPB  1:18.76  2:52.27  4:22.38  5:40.63       533
 11. DOLINAR SIMONA           84  OL   1:20.93  2:50.87  4:31.28  5:50.36       489
 12. STANTE BARBARA           79  LL   1:16.79  2:51.14  4:31.19  5:53.57       476



4x200 m. FREE WOMEN - FINALE A

  1. RADOVLJICA I P.H.BLED    72  RPB  1:04.14  2:10.83  3:15.12  4:22.47  5:27.20  6:37.39  7:39.49  8:45.79      739 REK.SLO.ABS.
                                       SLAPSAK UR.72 (2:10.83),BLATNIK TA.76,KEJ@AR AL.79,KEJ@AR NA.76
  2. LJUBLJANA I LJUBLJANA    83  LL   1:05.60  2:15.16  3:20.13  4:31.25  5:36.84  6:47.39  7:52.96  9:01.14       678 REK.SLO.MLA.
                                       PROSEN PI.83 (2:15.16),NOVAKOVIJ MA.86,DEREANI TA.83,VIDMAR UR.84
  3. MARINES NEPTUN CELJE     81  MNC  1:06.43  2:17.97  3:25.15  4:36.51  5:43.84  6:56.94  7:59.42  9:06.33       659
                                       VALCL AJ.81 (2:17.97), JAGER TA.84, PREVOLJSEK VA.81, ROS UR.81

  4. OLIMPIJA I LJUBLJANA     83  OL   1:04.54  2:10.87  3:17.87  4:30.64  5:40.46  6:56.81  8:00.12  9:09.21       649
                                       BRE@NIK TJ.83 (2:10.87),ULJNIK AJ.85,JELNIKAR KR.83,ULJAR MI.83
  5. MERIT TRIGLAV KRANJ      83  MTK  1:04.48  2:12.32  3:19.36  4:30.99  5:38.74  6:53.63  8:02.22  9:20.45       611
                                       JARMAN AN.85 (2:12.32),BERRA EV.83,MARKUTA AN.86,OSELI MA.86
  6. RADOVLJICA II P.H.BLED   82  RPB  1:05.83  2:18.05  3:25.07  4:36.81  5:46.87  7:02.23  8:12.07  9:25.93       593
                                       SAMBRAILO TA.86 (2:18.05),CESAR TI.85,PISKUR SA.85,MEDIJ IN.82
  7. LJUBLJANA II LJUBLJANA   84  LL   1:09.29  2:22.86  3:33.09  4:46.70  5:57.44  7:15.66  8:27.02  9:43.51       541
                                       LUSIJ JE.84 (2:22.86),HORVAT AN.86,PROSEN TA.84,PETRIJ JA.84


4x200 m. FREE WOMEN - YOUTH

  1. LJUBLJANA LJUBLJANA      83  LL   1:09.45  2:21.89  3:28.61  4:38.29  5:43.62  6:54.03  8:02.03  9:13.25       635
                                       LUSIJ JE.84 (2:21.89),PROSEN PI.83,DEREANI TA.83,VIDMAR UR.84
  2. OLIMPIJA II LJUBLJANA    83  OL   1:04.85  2:14.22  3:25.20  4:40.79  5:43.68  6:58.21  8:09.53  9:25.36       595
                                       BRE@NIK TJ.83 (2:14.22),KOPAJ TE.84,ULJAR MI.83,JELNIKAR KR.83
  3. BRANIK MARIBOR           84  BM   1:09.22  2:20.82  3:32.56  4:48.23  5:59.75  7:16.53  8:27.89  9:41.92       545
                                       USAR IN.84 (2:20.82),ZABUKOVEC MA.84,KAJAREVIJ DA.84,PETEK MA.84



4x100 m. FREE WOMEN - FINALE A

  1. RADOVLJICA I P.H.BLED    72  RPB  1:00.20  1:59.01  3:00.72  3:58.61      762  REK.SLO.ABS.
                                       BLATNIK TA.76 (1:00.20),KEJ@AR NA.76,KEJ@AR AL.79,SLAPSAK UR.72
  2. OLIMPIJA I LJUBLJANA     83  OL   1:01.31  2:07.20  3:12.90  4:13.32       637
                                       ULJAR MI.83 (1:01.31),ULJNIK AJ.85,PRERADOVIJ UR.84,BRE@NIK TJ.83
  3. LJUBLJANA I LJUBLJANA    83  LL   1:04.32  2:08.36  3:10.94  4:13.56       635
                                       DEREANI TA.83 (1:04.32),NOVAKOVIJ MA.86,VIDMAR UR.84,PROSEN PI.83

  4. ILIRIJA LJUBLJANA        78  IL   1:03.91  2:09.81  3:17.25  4:14.36       629
                                       GODEC SP.83 (1:03.91),JERETINA UR.84,ZIBELNIK KA.82,SPARAVEC ME.78
  5. RADOVLJICA II P.H.BLED   82  RPB  1:02.26  2:06.69  3:10.52  4:16.08       616
                                       SAMBRAILO TA.86 (1:02.26),PISKUR SA.85,CESAR TI.85,MEDIJ IN.82
  6. MERIT TRIGLAV KRANJ      83  MTK  1:05.52  2:07.57  3:12.43  4:18.16       601
                                       OSELI MA.86 (1:05.52),JARMAN AN.85,MARKUTA AN.86,BERRA EV.83
  7. BRANIK MARIBOR           81  BM   1:07.86  2:14.14  3:21.47  4:27.58       540
                                       PETEK MA.84 (1:07.86),KAJAREVIJ DA.84,USAR IN.84,ZEJEVIC MA.81
  8. LJUBLJANA II LJUBLJANA   84  LL   1:07.26  2:15.10  3:24.10  4:31.95       514
                                       JEMA@AR UR.86 (1:07.26),PROSEN TA.84,PETRIJ JA.84,LUSIJ JE.84



4x100 m. FREE WOMEN - YOUTH

  1. OLIMPIJA II LJUBLJANA    83  OL   1:06.08  2:07.02  3:14.80  4:16.54       613
                                       PRERADOVIJ UR.84 (1:06.08),ULJAR MI.83,KOPAJ TE.84,BRE@NIK TJ.83
  2. LJUBLJANA LJUBLJANA      83  LL   1:03.90  2:10.47  3:13.74  4:17.61       605
                                       PROSEN PI.83 (1:03.90),LUSIJ JE.84,VIDMAR UR.84,DEREANI TA.83
  3. BRANIK MARIBOR           84  BM   1:08.44  2:15.48  3:21.08  4:29.51       529
                                       JAZBEC AN.84 (1:08.44),KAJAREVIJ DA.84,USAR IN.84,PETEK MA.84



4x100 m. MEDLEY WOMEN - FINALE A

  1. RADOVLJICA I P.H.BLED    72  RPB  1:06.37  2:19.06  3:24.07  4:23.54      771  REK.SLO.ABS.
                                       KEJ@AR AL.79 (1:06.37),KEJ@AR NA.76,SLAPSAK UR.72,BLATNIK TA.76
  2. MERIT TRIGLAV KRANJ      83  MTK  1:09.46  2:29.53  3:40.11  4:43.86       617
                                       BERRA EV.83 (1:09.46),JARMAN AN.85,MARKUTA AN.86,OSELI MA.86
  3. LJUBLJANA I LJUBLJANA    83  LL   1:14.47  2:30.47  3:42.02  4:44.70       612
                                       FISCHINGER BA.85 (1:14.47),PROSEN PI.83,SEDLAR AN.86,NOVAKOVIJ MA.86

  4. OLIMPIJA I LJUBLJANA     83  OL   1:15.70  2:38.14  3:46.24  4:47.64       593
                                       KOPAJ TE.84 (1:15.70),STERDJEVIJ DR.86,BRE@NIK TJ.83,ULJAR MI.83
  5. FU@INAR RAVNE            81  FR   1:16.96  2:35.64  3:44.27  4:49.59       581
                                       KOS TO.83 (1:16.96),BREZNIKAR LI.83,KUMPREJ TA.84,SREBOTNIK AN.81
  6. BRANIK MARIBOR           81  BM   1:12.52  2:36.28  3:47.46  4:51.77       568
                                       ZEJEVIC MA.81 (1:12.52),ZABUKOVEC MA.84,PETEK MA.84,USAR IN.84
  7. LJUBLJANA II LJUBLJANA   83  LL   1:15.60  2:40.70  3:54.36  5:00.51       520
                                       LUSIJ JE.84 (1:15.60),PROSEN TA.84,DEREANI TA.83,VIDMAR UR.84
  -  ILIRIJA LJUBLJANA        78  IL   -:--.--  -:--.--  -:--.--  -:--.--       ---  DIS1
                                       SPARAVEC ME.78,SLIVNIK JA.82,ZIBELNIK KA.82,GODEC SP.83


4x100 m. MEDLEY WOMEN - YOUTH

  1. LJUBLJANA LJUBLJANA      83  LL   1:16.95  2:34.68  3:44.83  4:48.44       588
                                       LUSIJ JE.84 (1:16.95),PROSEN PI.83,DEREANI TA.83,VIDMAR UR.84
  2. OLIMPIJA I LJUBLJANA     83  OL   1:14.59  2:41.19  3:49.13  4:51.38       571
                                       KOPAJ TE.84 (1:14.59),DOLINAR SI.84,BRE@NIK TJ.83,ULJAR MI.83
  3. BRANIK MARIBOR           84  BM   1:13.67  2:38.84  3:51.40  5:00.28       521
                                       USAR IN.84 (1:13.67),ZABUKOVEC MA.84,PETEK MA.84,KAJAREVIJ DA.84